Укр Рус
Електронна черга Пошук сертифікату
Захищені носії
АЦСК «Україна»
Про ЕП
Придбати ЕП
Підтримка користувачів
Контакти

Порядок скасування, блокування та поновлення сертифікатів


1. Скасування сертифікатів

Скасування сертифіката є достроковим припиненням його чинності. Скасовані сертифікати поновленню не підлягають. Скасування здійснюється на підставі заяви, яка подана в письмовій формі або у формі електронного документа.

Електронна заява на скасування сертифіката формується засобами програмного забезпечення "M.E.Doc", СОТА, "Звіт Корпорація"підписується ЕП власника сертифіката і надсилається на адресу АЦСК.

Для скасування сертифіката за заявою в письмовій формі до офісу АЦСК подається письмова заява встановленого зразка, засвідчена особистим підписом керівника підприємства та печаткою або особистим підписом підписувача-власника сертифіката.

Заяву може подати:

-        керівник юридичної особи з документом, що посвідчує особу та документом, що підтверджує його повноваження, або уповноважена ним особа з документом, що посвідчує особу та нотаріальною довіреністю, у встановленому законодавством порядку;

-        підписувач-співробітник юридичної особи з документом, що посвідчує особу (тільки для скасування власного сертифікату ЕП);

-        фізична особа або фізична особа-підприємець з документом, що посвідчує особу (тільки для скасування власного сертифікату ЕП).

 

2. Блокування сертифікатів

Блокування сертифіката - це тимчасове припинення його чинності. Блокування сертифіката здійснюється на підставі заяви, яка подана в усній, письмовій формі чи у вигляді електронного документа.

Електронна заява на блокування сертифіката формується засобами програмного забезпечення "M.E.Doc", СОТА, "Звіт Корпорація"підписується ЕП власника сертифіката і надсилається на адресу АЦСК.

Заява в усній формі подається до АЦСК в телефонному режимі за номером (044) 206-72-31. Для блокування заявник повинен повідомити співробітнику АЦСК наступну інформацію:

-          ідентифікаційні дані власника сертифіката;

-          серійний номер сертифіката;

-          фраза-пароль для голосової автентифікації.

Заява в усній формі приймається тільки у випадку збігу фрази–пароля та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією, вказаною в заявці на формування сертифіката.

Для блокування сертифіката за заявою в письмовій формі до офісу АЦСК подається письмова заява встановленого зразка, засвідчена особистим підписом керівника підприємства та печаткою або особистим підписом підписувача-власника сертифіката.

Заяву може подати:

-        керівник юридичної особи з документом, що посвідчує особу та документом, що підтверджує його повноваження, або уповноважена ним особа з документом, що посвідчує особу та нотаріальноу довіреністю, у встановленому законодавством порядку;

-        підписувач-співробітник юридичної особи з документом, що посвідчує особу (тільки для скасування власного сертифікату ЕП);

-        фізична особа або фізична особа-підприємець з документом, що посвідчує особу (тільки для скасування власного сертифікату ЕП).

 

3. Поновлення сертифікатів

Поновлення сертифіката можливе лише для заблокованих сертифікатів, термін дії яких не закінчився. Скасовані сертифікати поновленню не підлягають.

Для поновлення чинності сертифіката до офісу АЦСК подається письмова заява встановленого зразка, засвідчена особистим підписом керівника підприємства та печаткою або особистим підписом підписувача-власника сертифіката.

Заяву може подати:

-        керівник юридичної особи з документом, що посвідчує особу та документом, що підтверджує його повноваження, або уповноважена ним особа з документом, що посвідчує особу, та нотаріальною довіреністю, у встановленому законодавством порядку;

-        підписувач-співробітник юридичної особи з документом, що посвідчує особу та довіреністю від керівника юридичної особи;

-        фізична особа або фізична особа-підприємець з документом, що посвідчує особу.

Про АЦСК «Україна» | Придбати ЕЦП | Захищені носії | Контакти